Kontakt
Ten Marek Sokołowski
ul. Poznańska 84/32
60-185 Skórzewo

Telefon komórkowy: 880 503 500
E-mail: biuro@10tenten.pl
marek.kiekrz.sokolowski@gmail.com
Wideo relacje

O nas

..... czyli jak to się zaczęło….:

Pierwsze doświadczenie z łódką żaglową to rok 1976 i jezioro w Barlinku, gdzie po raz pierwszy samodzielnie sterowałem jachtem żaglowym typu ket, a był to maleńki maczek 303….

Po latach z wielkim sentymentem i uśmiechem przypominam sobie pierwsze próby otaklowania maczka. Wspólnie z kolegą starałem się wepchnąć tę niesforną powierzchnię żagla do tej małej szczelinki (lik szpary)i na końcu ( top masztu) pojawiło się takie małe kółeczko, które w naszych wysiłkach nie brało żadnego udziału, a służyło do stawiania żagla.

Pierwsze wrażenia żeglarskie były świetne i wspaniałe, a wiało tak coś koło 5B , woda lała się do środka, manewry wychodziły świetnie i ten dynamiczny pęd po wodzie, kosmiczna szybkość 10-12km/h. Pierwsze pojawiające się pytania: jak to tak pod wiatr, a można??

Potem minęło kilka lat i zapisałem się na kurs żeglarski w LOK i w roku 1987 Otrzymałem Patent Żeglarza Jachtowego i zapisałem się do sekcji żeglarskiej KS Posnania . Wspólne rejsy na Mazurach praktycznie coroczne, zatoka gdańska, od 2008 Chorwacja, a w sezonie Gopło, Ślesin i jeziora konińskie. Zobaczysz mnie także w Gdyni, Sopocie i wszędzie tam gdzie woda pozwala żeglować.... Pływam dla przyjemności, z rodziną, sam lub ze znajomymi; wcześnie rano , późnym wieczorem i o każdej innej porze kiedy mam czas wolny, najczęściej są to weekendy.

Nadal fascynuje mnie fakt ,że jacht potrafi płynąć pod wiatr…,

…..kojąca cisza , piękne widoki, wspaniali ludzie to jest to co mnie pozytywnie nakręca, a poza tym rower, pływanie, narty, łyżwy, rolki, nordic walking, lektura, ulubiona muzyka i tutaj osobna pozycja to SZANTY